zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
Spotkanie Sznupka z uczniami z Boronowa
06 maja 2024 r. | 07:00
0

Niebieski, sympatyczny pies "Sznupek” to maskotka śląskiej Policji, uczestniczy z policjantami w spotkaniach z dziećmi. Spotkania z nim dają dzieciom dużo radości i zabawy, ale również dzięki Sznupkowi najmłodsi uczą się bezpiecznych zachowań, szacunku do zwierząt i budują zaufanie do policjantów.

Policjant z Zespołu ds. Nieletnich wspólnie ze Sznupkiem odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boronowie. Spotkanie z dziećmi klas pierwszych, drugich i trzecich dotyczyło bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, jak również podczas kontaktów z obcymi osobami. Policjant tłumaczył dzieciom, jakie zachowania na terenie szkoły są niewłaściwe i jak należy się zachowywać w relacjach z kolegami.

Wizyta „Sznupka” to zawsze duża atrakcja dla uczniów. Dzieci w maskotce postrzegają przyjaciela, który pomaga im, poznać prawidłowe zachowania w szkole oraz w drodze do szkoły i ze szkoły. Maskotka wzbudza uśmiech i sympatię, co z pewnością ułatwia nawiązywanie kontaktu z policjantami i buduje pozytywne relacje z nimi, dzięki temu w sytuacjach zagrożenia dzieci nie boja się podejść do policjanta i poprosić o pomoc. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *