zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
Spotkanie profilaktyczne z uczniami w Boronowie
20 września 2021 r. | 11:41
0

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki odwiedziła dzieci i młodzież w Boronowie w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym mieszkańcom gminy Boronów jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na ulicy. Zachęcała również do noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci docierają do szkoły różnymi sposobami - pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy jest dobry, kiedy jest bezpieczny. Warto zaznaczyć, że pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami. Trzeba pamiętać też o tym, że nasze pociechy, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń. Niekiedy są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść nagle na jezdnię.

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", lublinieccy policjanci od początku września prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu mundurowi uświadamiają im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.

W tym tygodniu aspirant sztabowy Iwona Ochman, która na co dzień zajmuje się w lublinieckiej komendzie profilaktyką społeczną odwiedziła uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, które zostało zorganizowane na sali gimnastycznej szkoły. Prowadząca spotkanie funkcjonariuszka zwracała szczególną uwagę jak ważny dla bezpieczeństwa w drodze do szkoły jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika. Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat bezpieczeństwa, a także zadając pytania, mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości dotyczące interpretacji niektórych przepisów. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *