zachmurzenie małe
środa
Reklama
Serwis Samorządowy PAP
Ranking Gmina Dobra do Życia: Gmina Boronów najlepsza na Śląsku i trzecia w Polsce!
07 grudnia 2022 r. | 11:43
0

Polska Agencja Prasowa ogłosiła wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”, który został opracowany przez prof. dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce, spośród których wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników. Wśród nich znalazły się m.in.: poziom edukacji, dochody własne gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktura kulturalna, przeciętne wynagrodzenie czy walory estetyczne krajobrazu.

Najlepszą gminą wiejską i miejsko-wiejską poniżej 5 tys. mieszkańców województwa śląskiego została gmina Boronów. Boronów zajął również trzecie miejsce w Polsce w tej kategorii.

Gratulacje.

Najlepszą gminą wiejską i miejsko-wiejską do życia w Polsce została gmina Kleszczów.

ranking - gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców:
1. Kleszczów
2. Lubin
3. Boronów
4. Babimost
5. Walce
6. Ustronie Morskie
7. Rudna
8. Jastarnia
9. Dziwnów
10. Kolonowskie

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *