bezchmurnie
22°
20°
wtorek
Reklama
Program “Czyste Powietrze”: Gmina Boronów piąta w Polsce!
22 listopada 2021 r. | 12:52
0

Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikowali najnowsze dane dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie "Czyste Powietrze".

Ranking gmin utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu "Czyste Powietrze" złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 roku. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

Najwięcej procentowo wniosków w powiecie częstochowskim złożono w gminie Boronów (51), najmniej w gminie Pawonków (16).

- Na gminy z najlepszymi wynikami pod względem liczby składanych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” czekają dodatkowe, finansowe bonusy. Aktywność poszczególnych gmin będziemy rozpatrywali w ujęciu rocznym (ranking obejmie okres od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.). Pula środków na ten cel sięgnie 16 milionów złotych – przypomina Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ranking gmin powiatu lublinieckiego:
5. Boronów - 51 wniosków
45. Koszęcin - 78 wniosków
47. Lubliniec - 90 wniosków
123. Woźniki - 47 wniosków
196. Herby - 24 wnioski
202. Kochanowice - 29 wniosków
649. Ciasna - 21 wniosków
926. Pawonków - 16 wniosków

Opublikowany ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych. Obejmuje aktywność gmin w trzecim kwartale bieżącego roku (od 1 lipca do 30 września 2021 r.) i powstał przy współpracy NFOŚiGW, PAS i Banku Światowego.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *