zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
UG Boronów
Powstanie Klaster Energii “Śląskie Zielone Gminy”
02 listopada 2022 r. | 09:00
0

W Kaletach, podpisano list intencyjny inicjujący powstanie Klastra Energii „Śląskich Zielonych Gmin”. Dokument podpisali przedstawiciele gminy Boronów, Koszęcin, Kalet, Miasteczka Śląskiego i Woźniki.

Klaster energii to porozumienie cywilnoprawne, którego celem jest tworzenie samowystarczalnych obiegów energetycznych - uczestnicy klastra produkujący energię mogą ją sprzedać bezpośrednio innym uczestnikom klastra, co znacząco obniża koszty.

Ponadto, klaster energii to szansa na uzyskanie dodatkowych źródeł finansowania z programów skierowanych specjalnie dla takich inicjatyw. Formuła klastra jest otwarta i w przyszłości można będzie go powiększyć m.in. o osoby fizyczne oraz osoby prawne (np. firmy). /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *