zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
PERN SA
Nowy rurociąg paliwowy z Boronowa do Małopolski
03 lutego 2023 r. | 11:35
0

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych ukończyło rurociąg produktowy Boronów-Trzebinia. Strategiczna inwestycja kosztowała 200 mln zł.

Odcinek prowadzi od Bazy Paliw PERN w Boronowie do Terminala Paliw Polskiego Koncernu Naftowego Orlen (PKN ORLEN) w Trzebini. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, powiedział, że jest to bardzo ważna strategiczna inwestycja, z której będą korzystali klienci z województw małopolskiego i śląskiego. Gwarantuje najtańszą, najszybszą i najbezpieczniejszą dystrybucję paliw, co oznacza stabilność dostaw.

Rurociąg produktowy Boronów-Trzebinia jest uzupełnieniem brakującego ogniwa wcześniej istniejącej magistrali. Rocznie w przyjazny dla środowiska sposób będzie transportowane 1,5 mln metrów sześciennych paliw. Nowopowstały odcinek liczy blisko 100 kilometrów i zastąpi dotychczasowe dostawy koleją. Inwestycja wiąże się z rozbudową terminala w Trzebini. /MUW/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *