zachmurzenie duże
14°
14°
niedziela
Reklama
Boronów: Dwa mandaty jednego kierowcy tego samego dnia
20 maja 2022 r. | 11:59
0

W ubiegłą sobotę funkcjonariusze lublinieckiej drogówki dwukrotnie zatrzymali mieszkańca powiatu myszkowskiego za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli na kierującego mandaty na łączną kwotę 900 złotych, a jego konto powiększyło się o 8 punktów karnych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, a w szczególności obowiązujących ograniczeń prędkości.

W sobotę 14 maja krótko po godzinie 8.00 rano w Boronowie na ulicy Wolności policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 15 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mieszkaniec powiatu myszkowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i 2 punktami karnymi. Po kilku minutach w Psarach ten sam kierowca został ponownie zatrzymany przez inny patrol drogówki. Tym razem zmierzona prędkość kierującego volkswagenem była dużo wyższa. Policyjny radar wykazał, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się on z prędkością 85 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych, a na jego konto dopisanych zostało 6 punktów karnych. /KPP w Lublińcu/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *