zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
fot. KPP w Lublińcu
Dzielnicowy z wizytą u seniorów w Boronowie
05 listopada 2021 r. | 11:23
0

Dzielnicowy mł.asp. Sebastian Kowalik odwiedził Seniorów w Boronowie. Uczestnicy pogadanki profilaktycznej dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jakich zasad przestrzegać aby nie paść ofiarą oszustwa na "wnuczka" i "policjanta". Poruszano również tematy związane z bezpieczeństwem społeczności lokalnej.

To kolejne z serii spotkań dzielnicowego z Seniorami zamieszkującymi gminę Boronów. W trakcie ostatniego spotkania, które miało miejsce w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Boronowie dużo rozmawiano o bezpieczeństwie osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki oszustw na tzw. „wnuczka" i „policjanta”. Dzielnicowy szczegółowo omówił sposoby działania sprawców tych przestępstw oraz wskazał najlepsze metody uniknięcia tego typu oszustw. Dodatkowo mł.asp. Sebastian Kowalik poruszył zagadnienie związane z nieuczciwymi sprzedawcami towarów, którzy często pukają do drzwi osób starszych lub mieszkających samotnie. Przestrzegał przed wpuszczaniem takich osób do domów oraz przed pochopnym zawieraniem umów na towary, których cena jest czasem wielokrotnie zawyżona.

Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zwrócił uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mieli sposobność omówienia w bezpośredniej rozmowie z dzielnicowym, który jest nazywany policjantem pierwszego kontaktu swoich obserwacji i spostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na terenie gminy Boronów. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *