zachmurzenie małe
środa
Reklama
Bezpieczny przejazd kolejowy
02 sierpnia 2023 r. | 11:19
0

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei z Tarnowskich Gór oraz przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadzili akcje, promującą bezpieczne zachowania na przejeździe kolejowym. Działania te wpisane są w kampanię społeczną "Bezpieczny przejazd".

W piątek na przejazdach kolejowych w Lisowicach i Pawonkowie przeprowadzono akcję profilaktyczną w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko". Celem podjętych działań było wyeliminowanie niewłaściwych zachowań wśród kierowców. Zwracano również uwagę na pieszych, którzy korzystają z niedozwolonych tzw. dzikich przejść przez torowisko. Mundurowi i kolejarze uczestnikom ruchu drogowego rozdawali ulotki i przypominali o właściwych zachowaniach na przejazdach kolejowych zarówno strzeżonych, jak i niestrzeżonych. Ostrzegali, że nieostrożny wjazd oraz wejście na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność. Najczęstszymi wykroczeniami, które popełniają kierowcy to: brak reakcji na znak STOP, przejeżdżanie przez przejazd mimo włączonej sygnalizacji (czerwone naprzemiennie mrugające światło), próba przejechania pod zamykającymi lub otwierającymi się rogatkami, a także ich omijanie. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *