zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
56-latek z gminy Boronów miał prawie 3,5 promila alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności!
14 września 2022 r. | 10:37
0

W niedziele 11 września parę minut przed 16:00 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informacje od zaniepokojonego kierowcy, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący porusza się drogą pomiędzy Boronowem a Olszyną.

Dzięki szczegółowym informacją zawartym w zgłoszeniu policjanci wydziału ruchu drogowego szybko namierzyli wskazany w zgłoszeniu pojazd. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny siedzącego za kierownicą potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Policyjny alkomat wykazał w organizmie 56-letniego mieszkańca gminy Boronów prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna siadając za kierownicą złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Być może dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii na drodze. Zatrzymany mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *