zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
Od niedzieli nowa, wyższa stawka za odbiór odpadów komunalnych w gminie Boronów
29 kwietnia 2022 r. | 11:42
0

1 maja 2022 roku nastąpi zmiana w opłacie ze odbiór odpadów komunalnych. Za śmieci segregowane mieszkańcy gminy Boronów zapłacą 26 zł miesięcznie od osoby (wcześniej było to 16 zł), a za śmieci niesegregowane 52 zł miesięcznie od osoby (wcześniej było to 32 zł).

Urząd Gminy Boronów poinformował o zmianie metody wyliczenia tej opłaty.

Stawka "karna" za nieprzestrzeganie obowiązku segregowania odpadów wynosi 52 zł od osoby/miesiąc. W przypadku niewywiązywania się z obowiązku segregowania odpadów, wystawiona zostanie decyzja naliczająca opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w "karnej" wyższej wysokości.

W przypadku kompostowania odpadów ulegających biodegradacji uchwalono zwolnienie z części opłaty, wynoszące 1,10 zł od osoby/miesiąc (dotyczy budynków jednorodzinnych). Warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest posiadanie kompostownika i kompostowanie w nim BIO odpadów.

W związku ze zmianą metody obliczania opłaty za odpady komunalne w terminie od 1 maja do 10 czerwca 2022 r. wszyscy mieszkańcy Gminy Boronów, na których złożona jest deklaracja na odpady muszą zgłosić się do Urzędu Gminy w Boronowie (pokój nr 8) celem złożenia nowej deklaracji na odpady na nowym formularzu i według nowej metody obliczenia stawki. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia opłaty za odpady - informuje UG.

Link do deklaracji znajduje się TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *